O zi cât o copilărie. „Ziua puilor de Phoenix”, o amintire de suflet
Academia de Baschet Phoenix Galați a reușit să organizeze o sărbătoare de neuitat cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului. Împreună cu sponsorii McDonald’s Galați, Lollibon, firme reprezentate de domnii Ionuț Gugoașă și Ilmaz Yildîrîr, cărora le mulțumim din suflet, am petrecut timp magic. Printre partenerii care ne-au ajutat să le oferim copiilor momente unice s-au aflat foști elevi ai Academiei, care nu au uitat unde și-au petrecut ei înșiși copilăria. Anii au trecut, ei au crescut, au devenit oameni adevărați, verticali, oameni de afaceri, care acum au dorit să fie alături de noi și de copii, în amintirea timpurilor când ei erau de vârsta elevilor noștri actuali și se bucurau de baschet zi de zi în cadrul acestui club.
Le suntem recunoscători tuturor celor care ne-au spijinit! Și mai ales părinților, care nu doar de 1 Iunie, ci în permanență sunt alături de noi.
A fost o zi cu baschet mult, cu distracție, cu voie bună, așa cum e într-o familie adevărată la ceas de sărbătoare. Pentru că noi suntem familia Academiei de Baschet Phoenix Galați, locul unde copiii se bucură de copilărie și sunt formați și învățați să devină adulți cu valori sănătoase și, cei mai mulți dintre ei, sportivi de înaltă performanță ori antrenori, arbitri etc. De aceea, și de 1 Iunie, de Ziua Copilului, toți cei care ne cunosc atuurile au venit și s-au bucurat împreună cu noi la baza sportivă proprie, pe terenurile Phoenix din fața Sălii Sporturilor, de lângă McDonald’s Galați.
În concluzie, a fost o zi excelentă, în care puii de Phoenix au fost, ca de fiecare dată, în centrul atenției noastre.
















































